Kurz fotografování

Máte už dost čtení článků, jak správně fotit? Sbalte svou zrcadlovku a přijeďte na praktický kurz Ivo Španihela. Během jediného dne se naučíte jak používat svůj fotoaparát pro skvělé fotografie.

Jak kurz probíhá

Skvělá fotografie vznikne jedině spojením praktických zkušeností, kouzla okamžiku a skvělého místa. Kurz proto probíhá přímo v terénu, pod vedením zkušeného fotografa Ivo Španihela. Startujeme vždy v 10:00. V úvodu se v krátkosti prokoušeme základními pojmy jako je clona, ISO a expozice. Suchou teorii ale rychle opustíme a vrhneme se společně rovnou do fotografování. Dozvíte se praktické tipy, jak fotit přírodu, stavby, portréty, děti i objekty v pohybu. Získané znalosti a dovednosti si ihned na místě vyzkoušíte, no když se fotka nepovede tak vám Ivo poradí jak na to.

Obsah kurzu

Jak nastavit fotoaparát v kostce

Některé parametry fotoaparátu stačí nastavit při prvním použití a jiné parametry nastavujeme podle fotografované scény a světelných podmínek. Ukážeme se které to jsou a hned je také nastavíme. I na mobilech je co nastavovat.

Vhodná kompozice na fotkách baví

Vhodná volba kompozice tvoří fotografii. Ukážeme si tři základní a vysvětlíme k jakým fotografickým situacím se jednotlivé kompozice hodí.Volba kompozice je nezávislá na typu fotoaparátu se kterým fotíte.

Využití světla a stínu co je zlatá hodinka

Světlo a stín je to co dělá fotografií zajímavou. Vysvětlíme si jak pracovat se světlem a jaké finty používají fotografové k lepšímu využití světla podle jeho směru dopadu. Na závěr si popíšeme nejvhodnější časy na focení venku a jak určit kdy nastávají.

k354

Portréty slavných aneb jak na profilové fotky

Při focení portrétu využijeme vše co jsme se naučili v předcházejících blocích. Ukážeme si jak fotit portrét doma u okna a jak využít hloubku ostrosti k ještě skvělejším portrétům.

Fotím dovolenou jako zábavnou reportáž

Fotografování na dovolené je velmi náročné. Ukážeme si jak fotit stavby, přírodu a věci v pohybu. Budem fotit také z různých neobvyklých úhlu pohledů

Jak na úpravy fotek v mobilu a počítači

Některé fotky prostě potřebují vylepšit. Ukážeme si co ještě jde a co čeho je třeba vyvarovat si již při fotografování.

Co získáte absolvováním kurzu

Co se naučíte o focení

Kurz fotografování je tu především pro vás. Naučíte se vše, co vám chybí, aby byly vaše fotografie osobité, autentické a přirozené.

v čem budete lepší fotograf

Bude pro vás hračkou vědět jak správně nastavit fotoaparát, jak správně zaostřit, jakou kompozici zvolit a jak pro své fotografie využít světlo.

co získáte

Po absolvování kurzu fotografování již ne propásnete nastavováním fotoaparátu a volbou kompozice žádnou příležitost pořídit skvělou fotografii.

a co se ještě za cenu kurzu získáte

Tipy na mobilní a online aplikace s kterými uděláte vaše fotografie ještě úžasnější. Stanete se součástí naší skupiny s přístupem do bezplatné online foto poradny.

Kde kurz probíhá

Začneme v okolí útulného prostředí nově zrekonstruované Vily Machů. Poblíž vily je parkoviště.  vlaková zastávka a autobusové nádraží. Vše v pohodové dvouminutové vzdálenosti chůze pěšky. První část praktických dopoledních cvičení provedeme interiérech vily. Odpoledne již naše foto trasa povede ulici a začneme jak jinak než kavárnou. potom budeme fotit ulici, stavby a lidi. Ukážeme si jak fotit v protisvětle a zkusíme spolu vyfotit siluety. Na závěr zkusíme využít také zlaté a modré hodinky.

Jak se na kurz přihlásit?​

Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář. Po jeho odeslání my již vše zařídíme. a také vám zašleme na vámi uvedenou adresu potvrzovací e-mail s dalšími informacemi. A pak už se budete moci těšit na to, jak se na kurzu obohatíte osvědčenými triky a zkušenostmi.
Ivo Španihel
Mentor kurzu

Pak již na nic nečekejte a přihlaste se a těšte se na celodenní fotografování